Shop Everything You Need, All in One Place.
Experience Excellence in Every Purchase.
Premium Quality, Delivered Right to Your Doorstep.
Authentic Products, Assured Quality.
Best Sellers
Welcome to Globoll.com
Previous
Previous Product Image

Men Sneakers Breathable Mesh Sports Shoes

2,204.17
Next

Sneakers Platform Wedge Heel Casual Shoes Lace-up Mesh Sneakers

2,048.32
Next Product Image

Mens Fashion Casual Retro Low Top Flat Bottom Sneakers

Price range: ₹2,240.17 through ₹2,839.89

(55 customer reviews)
Add to Wishlist
Add to Wishlist
SKU: CJPB1725765 Category:
Trust Badge Image

Description

Product information:

Upper material: synthetic PU
Sole material: rubber
Vamp height: low-top
Sole process: adhesive shoes
Wearing style: front lacing
Popular elements: stitching
Function: Anti-slip, wear-resistant
Pattern: color blocking
Toe shape: round toe
Lining material: leather
Size: 36,37,38,39,40,41,42,43,44
Closure: lace-up

Size Information:

Packing list:

Sneakers*1 Pair

Product Image:

Additional information

Weight 0.70 kg
Dimensions 330 × 220 × 100 cm
Color

White, White Black, Green, Pink

Size

35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44

55 reviews for Mens Fashion Casual Retro Low Top Flat Bottom Sneakers

  1. Z***r

    Thank you seller. Exactly like the photo. 37,5 for 38 yards, perfect. Beautiful, lightweight and neatly sewn. Rubber sole, I think it will stop soon. 

  2. V***y

    The order came very fast! very light shoes. The material is leather and the color is saturated. I have 23cm more, you can order 36. On high insteps and full legs, I contacted the seller to ask if there were other colors that would work really well. The seller recommended pink shoes to me. Very good. Good luck! friend
    no remarkno remarkno remark

  3. F***i

    Krasovki such I already have, in the summer krasovki saw her sister liked 

  4. S***w

    Sneakers look very good and light. I do not know how they will be worn. But the purchase is happy. 
    no remarkno remark

  5. A***m

    really cute!!! don’t feel cheap and i love the material. they fit me well, and have some weight to them. i’m a size 8.5 in women’s and got a size 40. i ordered them on 11/25 and received them on 12/9. i recommend!!!
    no remarkno remarkno remarkno remarkno remark

  6. K***w

    i like them! the material doesn’t look cheap and they fit me perfectly. i’m a size 8.5 in women’s and i got a size 40. ordered on 11/25 and received the shoes on 12/9. i recommend!
    no remarkno remarkno remarkno remarkno remark

  7. W***f

    Exactement comme sur la photo ne vous inquiétez pas peut-être un peu fragiles puisque c’est seulement une contrefaçon mais ça ne ce voit pas. Prenez votre taille c’est précis, arrive en avance petit odeur désagréable mais elle part avec le temps je recommande je note 9/10

  8. A***b

    кроси дуже круті! взяла самий великий розмір з тих що був 40,але трохи тисне у пальці ,думаю їх треба розносити🤷🏼‍♀️.Дякую!💗
    no remarkno remark

  9. C***j

    Очень красивые и аккуратные кроссовки. Размерная таблица правильная. У меня 22,5см и взяла 36 на пол размера больше. Свободно и есть небольшой запас. Нога широкая и с высоким взьёмом. Очень похожие кроссовки с вышивкой и сеточкой по бокам ношу 2 сезона. Мягкие и комфортные. Но, конечно, смотря как носить!
    no remarkno remark

  10. R***k

    все хорошо, только заметно качество и сильный запах краски(

  11. A***a

    verycute^ ^

  12. B***o

    Très belles baskets mais taille un peu petit pour un 40

  13. V***y

    Super cute I absolutely love them!

  14. R***o

    Es linda y muy comoda
    no remarkno remark

  15. M***n

    muito bonito! chegou no prazo, mas achei meio apertadinho no meu pé mesmo pegando o tamanho certo

  16. M***f

    producto excelente

  17. A***w

    Good!

  18. Z***p

    Comprei esse tênis pra usar na escola, mas com certeza usarei outros lugares, tênis super lindo
    no remark

  19. T***g

    обалденные мне нравится

  20. C***z

    Les baskets sont mega belle, elles sont arrivées dans les délais convenu. Je suis super contente d’avoir commandé, merci
    no remark

  21. B***i

    普段24.5を履いていますが、ちゃんと履けました!靴紐が通されてなかったので自分で通す必要がありました!写真と同じものが届いたのでよかったです!
    no remarkno remark

  22. Y***b

    Hermosas y tallas correctas
    no remarkno remark

  23. M***n

    Entrega rápida.Produto bom e confortável. Comprei novamente. Obrigado ao vendedor!

  24. K***h

    je les trouve magnifique ton tellement super agréable à marcher j’ai très hâte de sortir avec,❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❣️💕💕💕💋💋 super belle.
    no remarkno remarkno remark

  25. Y***m

    Super.

  26. B***c

    they are so cute and arrived earlier than expected, so happy with them

  27. P***q

    мне кажется на свою цену очень даже хорошо.Не то чтобы прям плохо,но как раз таки носимо.Небольшой запах имеется,но это не смертельно)Отправляли очень долго,по сравнению с другими товарами,которые я заказала в одно и тоже время,но пришли раньше всех,то есть доставкой я довольна! По размеру в принципе хорошо,впритык,думаю можно было заказать на размер больше,но на годик так сойдёт)Рада что заказала именно этот размер,потому что надолго этой обуви не хватит(лишь догадки).Правда советую брать,не знаю что не так с другими отзывами,но мне правда понравилось.Походу другие люди ожидали чего-то высококачественного и идеального,за такую то цену.Очень редко пишу большие отзывы,но это было правда исключение)
    no remarkno remarkno remark

  28. K***k

    Kam schneller an als dort stand. Ich finde sie fallen etwas klein aus, sehen süß aus
    no remark

  29. X***x

    Muy lindas pero quedaron justas
    no remarkno remark

  30. E***f

    Igual da foto, chegou em 18 dias, chegou rápido, para quem se preocupa se o produto é o mesmo da foto, eu digo que compre porque é exatamente como da foto.
    no remark

  31. V***j

    Muy bonitas, exactamente como en la imagen.

  32. W***d

    Igual que la foto

  33. V***z

    все отлично, спасибо за быструю доставку,дочька рада🙏🌹🌹🌹

  34. S***h

    son muy bonitas WAAA 💞💞💞,son bastante cómodas,llegaron antes de la fecha,la talla es correcta <3, m encantan AJSHAJSH
    no remarkno remarkno remarkno remark

  35. S***a

    Llegaron súper rapido en buen estado, están un poco ajustados pero es pasable
    no remarkno remarkno remark

  36. H***h

    нет слов, это шикарнооооо!
    Слава Україні!!
    у меня размер 39, но взяла 40, маломерят
    no remarkno remark

  37. C***h

    хорошо

  38. O***h

    супер классные!!

  39. T***e

    its just like in the picture and I really like it . thanks

  40. B***l

    Les baskets sont arrivées 1 semaine avant la date!! Très bien très confortable j adore

  41. R***b

    Très satisfaite de mon article très belle chaussure

  42. M***x

    muito bom,tamanho exato!
    no remark

  43. N***u

    un peu petit , prennez une taille au dessus

  44. A***u

    товар відповідає опису, задоволена, але треба брати на два розміри більше, ніж у вас
    no remark

  45. Q***p

    çok iyi

  46. I***b

    c’est beau merci 😊

  47. N***t

    ben bu kadar iyi beklemiyordum👍👏🏻

  48. E***k

    The shoes are very beautiful and look familiar to the original Bapesta ones! I am in love with them!

  49. S***u

    Chulas

  50. K***q

    Muy bellos! Linda calidad, aunque recomiendo pedir una talla mas:)
    no remark

  51. U***x

    shoes really good they will get bigger after stretched out but not too big fits perfect,looks perfect!!!
    no remark

  52. V***l

    кросівки дуже гарні!!!! довжина устілки 25 на розмір 40, тому рекомендую купляти на 0.5 см, а може навіть і на 1 см більше, ніж довжина ноги)

  53. W***w

    os tênis são exactamente iguais á foto e á descrição, no entanto não têm qualidade nenhuma, a minha filha usou um dia e ficaram logo estragados, não são confortáveis tive que colocar uma palmilha se não ficava com o pé basicamente em cima do plástico.

  54. O***z

    Me encantaron, la calidad es bastante buena, llegaron bastante rápido aproximadamente en una semana y media, me encantan, son muy bonitos y muy cómodos (⁠๑⁠♡⁠⌓⁠♡⁠๑⁠), los recomiendo
    no remark

  55. J***a

    взяла размер 38,а мой размер 37,сначала показалось что они мне маленькие, но потом зашнуровала и нормик,незнаю почему все говорят про качество, у меня все идеально прошито,есть небольшой запах но это не важно для меня
    no remarkno remark

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recently Viewed Products

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping